جزییات خبر

توسعه روابط خارجی لازمه پیشرفت صنعت نفت است

(دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۱۴

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد :باوجود تحریم ها و محدودیت های اعمال شده بر صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران از مواضع خود عقب نشینی نخواهد کرد.

علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس ،با اشاره به حمایت های صورت گرفته از وزارت نفت برای گسترش سیاست های کلان درجهت برداشت از میادین مشترک و غیر مشترک گفت:مباحث روابط خارجی موضوع داغی است که بر روی سیاست های نفتی کشور تاثیر گذاشته اما مجلس با همراهی دستگاههای مربوط به دنبال حل مساله و دور زدن ترفند‌های دشمنان است.
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان افزود:دشمنان کشور در مقطعی از زمان اراده کرده اند تا با ایجاد شرایط سخت اقتصادی ،جمهوری اسلامی ایران را به زانو در آوردند اما شاهدیم که ملت و دولت درکنار یکدیگر پای صحبت های خود ایستاده اند و همین امر منجر شده تا شاهد عقب نشینی آنان باشیم.
وی با اشاره به ساقط شدن پهباد امریکایی در آبهای سر زمینی ایران از سوی نیروهای مقتدر نظامی کشور تاکید کرد:توقیف نفت کش انگلیسی که به حریم ایران تجاوز کرده بود، پشتوانه خوبی برای نشان دادن میزان جدیت در برخورد با دشمنی ها است و شاهدیم که مجلس شورای اسلامی با حمایت خود از این اقدام با اقتدار ر کنار دلیر مردان کشور ایستاد.
علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: امیدواریم با حل کردن مباحث سیاست خارجی کشور بتوانیم در زمینه توسعه صنعت نفت که ارتباط تنگاتنگی با این موضوع پیدا کرده است گام های موثری برداریم.
وی در ادامه درخصوص لزوم توسعه پارس جنوبی و افزایش گاز رسانی به مناطق محروم کشور افزود:مجلس شورای اسلامی برای این اقدامات بودجه جدا گانه ای معادل 14 ونیم در صد به صنعت نفت اختصاص داده  اما مشکلی که در بودجه امسال بوجود آمده میزان تحقق آن است که برنامه ریزی های موجود را تحت تاثیر قرار داده است .
وی افزود:بودجه ای که مربوط به تولید و فروش نفت بوده با توجه به شرایط روز محقق نشده و بودجه وزارت نفت یعنی 14 ونیم در صد تخصیصی را تحت تاثیر قرار داده وخواه نا خواه توسعه پارس جنوبی و گاز رسانی و توسعه پالایشگاهها به این امر گره خورده است.
وی در ادامه یاد آور شد: تمامی موارد ی که ذکر شد به بحث روابط خارجی کشور باز می گردد و ما برای خروج از این شرایط باید تلاش ویژه ای داشته باشیم.
 

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید