جزییات خبر

برگزاری 90 هزار نفر ساعت دوره آموزشی توسط اداره آموزش سازمان منطقه ویژه پارس

(چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۳۰

واحد آموزش برون سازمانی و توانمند سازی سازمان منطقه ویژه پارس در سال 1399 بیش از 90 هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی در قالب دوره‌های فنی و حرفه‌ای، دوره‌های کارورزی و کارگاهی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس- 163 دوره‌ آموزشی در قالب آموزش برون سازمانی برای 1162 کارآموز در سالجاری توسط سازمان منطقه ویژه پارس برگزار شد که از این تعداد 89 دوره برای 700 نفر از متقاضیان در قالب تفاهم نامه همکاری با اداره فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد ریال انجام شده است.
 
به دلیل امکانات آموزشی مناسب و تجهیز کارگاه‌ها 17 دوره آموزشی به صورت مستقیم توسط اداره آموزش و توانمند سازی سازمان منطقه ویژه پارس برای شرکت‌های متقاضی در سطح منطقه برگزار شد.
 
این دوره‌ها با هدف مهارت آموزی به نیروهای متقاضی ورود به بازار کار و ارتقا توانمندی آنها برای تسهیل ورود به پروژه‌های نفت و گاز  در سطح منطقه برگزار می شود و در آینده نیز با جدیت ادامه خواهد یافت.
 
رفع نیاز به نیروهای ماهر از طریق آموزش‌های عملی، به روز رسانی آموزشی نیروها با آخرین یافته‌های روز ،تجهیز و راه‌اندازی کارگاه‌های عملی جهت توانمند سازی و تایید صلاحیت حرفه‌ای شاغلین دولتی و بخش خصوصی از دیگر اهداف اداره آموزش و توانمند سازی سازمان منطقه ویژه پارس است که با تداوم این رویکرد بخشی از دغدغه شرکت های مستقر در منطقه برای تامین نیروی متخصص و بومی رفع خواهد شد.

 

کارشناسان بر این باورند تنها راه اشتغال پایدار در کشور جذب سرمایه گذار در طرح های اقتصادی و ارائه آموزش های تخخصی متناسب به افراد می تواند بخشی از دغدغه ی جامعه برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را برطرف نماید.

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید