جزییات خبر

ورود شرکت ملی نفت به معاملات دریایی فرآورده‌های نفتی

(چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸) ۰۸:۵۳

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی با اشاره به دو نوبت عرضه دریایی گازوئیل توسط شرکت ملی نفت در بورس انرژی گفت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است از این پس عرضه دریایی فرآورده‌های نفتی توسط شرکت ملی نفت ایران انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس و به نقل از ایرنا،«امیرحسین تبیانیان» با بیان اینکه برنامه‌ریزی صورت گرفته است تا تمام عرضه دریایی فرآورده‌های نفتی از طریق شرکت ملی نفت ایران انجام شود، ‌ادامه داد: در این ماه دو عرضه گازوییل صورت گرفته است.
 
وی افزود: ۴ دیماه، ۲۵۰ هزار بشکه گازوئیل عرضه دریایی شد که همه آن  به فروش رسید.  
 
تبیانیان تاکید کرد:‌ همچنین عرضه دوم در ۱۱ دی ماه انجام شد که بر اساس آن عرضه دریایی ۳۳۳ هزار بشکه گازوئیل با موفقیت انجام شد.
 
وی با بیان اینکه قیمت‌گذاری از طریق شرکت نفت انجام می‌شود، ‌گفت: گازوئیل یک درصد سولفور تحویلی به بندر ماهشهر به قیمت منفی ۸.۷ دلار نسبت به گازوییل ۵۰۰ پی پی ام خلیج فارس از سوی شرکت ملی نفت ایران عرضه می‌شود.
 
به گفته نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی همچنین برنامه‌ریزی انجام شده تا شرکت ملی نفت عرضه دریایی سایر فرآورده‌ها را نیز بر عهده بگیرد که در آینده عرضه نفت کوره را در دستور کار قرار داده‌ایم.
 
وی تاکید کرد: ‌البته همچنان عرضه زمینی فرآورده‌های نفتی بر عهده شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران خواهد بود.
 
تبیانیان در خصوص عرضه نفت خام در بورس انرژی نیز افزود: نفت خام در قالب شیوه‌نامه جدید، یکبار عرضه شد اما معامله‌ای انجام نشد.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید