جزییات خبر

آخرین سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی بارگیری شد

(شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۵:۳۰

آخرین سکوی فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی عصر امروز ( پنجشنبه 18 مهرماه)، در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران بارگیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس و به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس ،سکوی 24B پس از تکمیل عملیات ساخت در بخش خشکی، با پیشرفت حدود ۹۵.۵ درصد و وزنی معادل ۲۵۰۰تن، به روش PUSH PULL بر روی شناور FLB124 بارگیری شد.
 
این سکو با توان تولید روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز ترش معادل 14.2 میلیون متر مکعب توسط مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده و هفته آینده جهت نصب در موقعیت پارس جنوبی به دریا ارسال می شود.
 
سکوی اقماری 24B ، آخرین سکوی بخش فراساحل فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی است. بخش عمده ای از عملیات پیش راه اندازی و راه اندازی این سکو در فرایند تکمیل عملیات ساخت، اجرایی شده و بخش های باقیمانده عملیات راه اندازی و هوک آپ پس از پایان عملیات نصب در دریا، آغاز می شود.
 
طرح توسعه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی شامل ۴ سکو(۲ سکوی اصلی و ۲ سکوی اقماری)در بخش فراساحل است. مرحله نخست پروژه این طرح در حوزه دریا شامل سکوی اصلی ۲۲ و سکوی اقماری ۲۴A هریک با ظرفیت ۱۴.۲ میلیون متر مکعب و با مجموع ظرفیت ۲۸ میلیون متر مکعب گاز، سال گذشته به بهره برداری رسید. فاز دوم این طرح شامل سکوی اصلی ۲۳ و سکوی اقماری ۲۴B با ظرفیت مشابه امسال به بهره برداری می رسد.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید