جزییات خبر

وزیر نفت در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو:

ظرفیت عظیم صنعت نفت می‌تواند به توسعه استارت‌آپ‌ها کمک کند

(جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۰:۵۳

وزیر نفت با بیان اینکه راه‌اندازی زیست‌بوم استارت‌آپ‌ها در منطقه ری همکاری‌های ارزنده‌ای بین فعالان این عرصه ایجاد می‌کند، گفت: از ظرفیت عظیم صنعت نفت می‌توان برای توسعه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، بیژن زنگنه، وزیر نفت پنجشنبه، ۱۸ مهرماه پس از امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری و وزارت نفت در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران گفت: زیست‌بوم ری به وسعت ۳۰ هکتار در منطقه شهرری نزدیک پالایشگاه تهران (پارک فناوری و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها در منطقه ری در محل پژوهشگاه پیشین صنعت نفت و انبارهای بازرگانی ری) راه‌اندازی می‌شود. 
 
وی افزود: ایجاد این منطقه میان فعالان این عرصه مانند شتاب‌دهنده‌ها، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و صندوق‌های حمایتی و مشاوران و همچنین متقاضیان دریافت فناوری، همکاری‌های ارزنده‌ای ایجاد خواهد کرد. 
 
به گفته وزیر نفت، صنعت نفت ظرفیت عظیمی است که سالانه چند ۱۰ میلیارد تقاضا به بازار عرضه می‌کند و از این ظرفیت می‌توان برای توسعه استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد. 
 
زنگنه با بیان اینکه نباید به این میزان از پیشرفت راضی باشیم، اظهار کرد: راهی طولانی در این زمینه پیش رو داریم، ضمن آنکه شرکت‌های تابع صنعت نفت نیازهایی در حوزه‌های مختلف همچون افزایش برداشت از میدان‌های نفت و گاز دارند که باید در داخل کشور برطرف شود.
 
وی تصریح کرد: کاتالیست‌ها، فرآیندهای پتروشیمی و پالایشگاهی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت نفت هستند، افزون بر آن صنعت نفت در حوزه‌هایی مانند مسائل زیست‌محیطی، تصفیه آب، انتقال حرارت و خوردگی نیازهایی دارد بنابراین زمینه‌های همکاری بسیاری بین این صنعت با شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد.

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید